Informatii Cosbuc

Click pe imagini pentru mărire sau descărcați fișierul .pdf atașat

  

PREMII OLIMPIADE SI CONCURSURI AN SCOLAR 2012-2013

 

Olimpiada de geografie

  1. Georgiana Dinu – Premiu special, faza nationala

Olimpiada de Tehnologia Informatiei

  1. Ruxandra Ioana Bostaca – mentiune, faza pe municipiu
  2. Mihai Alexandru Carneciu – premiul I, faza pe municipiu, calificat faza nationala
  3. Razvan Adrian Petre – premiul II, faza pe municipiu
  4. Cosmina Simona Mihalca – premiul I, faza pe municipiu, calificat faza nationala

Olimpiada de Stiinte Socio-Umane

  1. Madalina Neagu – premiul II, faza pe municipiu

Olimpiada de Limba Latina

  1. Ovidiu Achim – premiul I, faza pe municipiu
  2. Flavia Stanciu – premiul III, faza pe municipiu si premiu special, faza nationala

Olimpiada de Matematica

  1. Paula Gradu (gimnaziu) – calificata la faza nationala

Olimpiada de Limba Romana

  1. Malina Cantemir (gimnaziu) – premiul III, faza pe municipiu
  2. Diana Miu (gimnaziu) – premiul III, faza pe municipiu
  3. Daria Roman (gimnaziu) – mentiune, faza pe municipiu
  4. Miruna Alexandra Gafencu (gimnaziu) – mentiune, faza pe municipiu
  5. Andreea Badeu – premiul III, faza pe municipiu
  6. Iohana Georgia Burcea – mentiune, faza pe municipiu
  7. Ana Maria Nuta - mentiune, faza pe municipiu
  8. Mihai Alexandru Carneciu – premiul I, faza pe municipiu
  9. Elena Draghici – premiul I, faza pe municipiu, premiu special faza nationala
  10. Denisa Gabriela Pais – mentiune, faza pe municipiu

Olimpiada de Limba Germana

  1. Madalina Neacsu – premiul I, faza pe municipiu, premiul III, faza nationala
  2. Denisa Cristea – premiul III, faza pe municipiu
  3. Irina Popi – premiul III, faza pe municipiu

Olimpiada de Limba Franceza

  1. Liri Chapelan – premiul I, faza pe muncipiu, mentiune, faza nationala

Olimpiada de Limba Engleza

  1. Ion Galma – premiul I, faza pe municipiu
  2. Ana-Maria Chis - premiul I, faza pe municipiu
  3. Laura Maria Huica - premiul I, faza pe municipiu
  4. Alina Daniela Matei - premiul I, faza pe municipiu
  5. Elena Theodora Antoniu - premiul I, faza pe municipiu
  6. Ioan Paul Munteanu - premiul I, faza pe municipiu
  7. Daria Radu - premiul I, faza pe municipiu
  8. Raluca Theodora Stefanescu - premiul I, faza pe municipiu, calificat nationala
  9. Ioana Andreea Barbulescu - premiul I, faza pe municipiu
  10. Ana Maria Bilciu - premiul I, faza pe municipiu
  11. Alexandru Theodor Dimitriu - premiul I, faza pe municipiu
  12. Radu Marian Hahaianu - premiul I, faza pe municipiu, calificat nationala
  13. Antonia Laura Sandu - premiul I, faza pe municipiu, calificat nationala
  14. Elena Diana Tudorache - premiul I, faza pe municipiu
  15. Ana Maria Dorofte - premiul I, faza pe municipiu, calificat nationala
  16. Alexandra Maria Ghita - premiul II, faza pe municipiu
  17. Ioana Cioceanu - premiul II, faza pe municipiu
  18. Alexis Chapelan - premiul II, faza pe municipiu
  19. Georgiana Diana Biteanu - premiul II, faza pe municipiu
  20. Simona Eugenia Lenghel - premiul II, faza pe municipiu
  21. Adriana Ana-Maria Agache - premiul III, faza pe municipiu
  22. Andreea Badeu - premiul III, faza pe municipiu
  23. Stefan Alexandru Gergely - premiul III, faza pe municipiu
  24. Ana-Maria Olteanu - premiul III, faza pe municipiu
  25. Adrian Paul Ilina - premiul III, faza pe municipiu
  26. Ioana Raluca Murareci - premiul III, faza pe municipiu
  27. Roxana Georgiana Buhus - premiul III, faza pe municipiu
  28. Vlad Zeca - premiul III, faza pe municipiu
  29. Antonia Maria Ruse – mentiune, faza pe municipiu
  30. Ioana Dobrin - mentiune, faza pe municipiu
  31. Laura Andreea Petre – mentiune, faza pe municipiu

Concursuri

  1. Ioana Cristocea – premiul I, concursul de eseuri “What’s My Role in Protecting Human Rights?”organizat de Centrul Cultural American
  2. Vlad Zeca – mentiune, concursul DNA DAY, faza internationala
  3. Alina Dima – castigatoarea bursei Benjamin Franklin (3 saptamani in SUA)
  4. Mihail Gabriel Barbu – castigator al concursului Gluckswetbewerb – “Fokus pe Germana”organizat de Institutul Goethe
  5. Echipa de baschet – locul I, Cupa Primariei
AtaşamentMărime
Pliant oferta educationala Colegiul National Bilingv George Cosbuc 20131.15 MO
Raport de activitate - Programe si Proiecte 2012-2013.pdf122.78 KB
Raport de activitate CE - sem I, an scolar 2012-2013.pdf39.42 KB

Parteneri

British Council

ORICUM

COMENIUS

 CODECS

Fundatia Noi Orizonturi

PASCH

 LAUDER

Goethe Institut

Universitatea Europei de Sud-Est Lumina

AIESEC

 Tineri pentru tineri

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer