Premii obținute

  •  Trupa Brainstorming - Festivalul de teatru în limba engleza T4T, Timisoara: 2005 - Best Original Script, Best Video Projections; 2004 - Best English, Best Monologue, Best Voice Over; Festivalul de teatru în limba engleza Teen Play, Arad 2004;
  • Trupa The Players - Festivalul de teatru pentru tineret Maiart 2005: Premiul pentru originalitate;
  • Concurs de fotografie si eseuri, ,,Road”2005 - Ileana Greere;
  • National Public Speaking Competition: faza internaţionala 2001 - Irina Gligor - Premiul pentru Cel Mai Bun Vorbitor Non-Nativ de Limba Engleza; faza naţionala: 2003 - Dinu Popa locul II, 2004 - Cozma Fulga premiul I, 2005 - Andrei Popescu;
  • Concursul de eseuri ,,Gheorghe Ursu" 2004 - premiul II, Ioana Pelehatai;
  • Concurs de dramaturgie ,,Scrie o piesa!" - Ioana Pelehatai;
  • Concurs national de creatie literara ,,Mihai Eminescu" - creaţie proza premiul I Maria Zirra;
  • Concurs de creaţie literara ,,.L. Caragiale - dramaturg modern" ;
  • Europa în şcoala - calificat Bogdan Munteanu, Alina Giosanu;
  • Trafic - piesa originala prezentata la Patriarhia Româna;
  • EUstory - proiect în desfasurare;
  • Concurs de beletristica - Virtual Text A
  • Echipa de baschet băieţi, 2004-2005: Campionatul naţional al liceelor locul II sector, Cupa liceelor bilingve locul I;
  • Cupa liceelor bilingve - locul I echipa de majorete si locul I galeria liceului;
  • Echipa de baschet fete, 2005: Campionatul naţional al liceelor, locul II pe sector;
  • Lyceum Open Tennis ;
  • Concurs pictura icoane 2005 - Alexandru Paun;
  • Concurs international ,,Casa NATO", 2005 - Dan Stefan Gioga si Andrei Rigu;
  • Concurs national INFO-Educatia 2004: Alfred Andrei Popovici-State, Mihail Claudiu, Victor Calianu;
  • Lansare volum de poezie - Monica Bălan, ,,Picături de nectar", ed. Perpessicius, decembrie 2004;
  • Concursul Kangourou - matematica premii în fiecare an;
  • Kangourou francofon ;
  • Concursul de matematica Arhimede numeroase premii I, II, III si menţiuni.

Performanţe individuale ale elevilor:

  • Raluca Sgârcea - Campioana nationala sah;
  • Dictee des Ameriques - premiul I tara, participanta la concursul internaţional de francofonie de la Quebec 2005- Gina Iamandi;
  • Marica Derdene - Campioana nationala la dans sportiv;
  • Iulia Sfârlea - Scoala Vedetelor;
  • Daniela Greere, Laura Ciuta - premii la scoala de muzica;
  • Adelina Brad, Mihai Dascalescu, Emilia Ciubotaras - cariera muzica pop;

 

Parteneri

British Council

ORICUM

COMENIUS

 CODECS

Fundatia Noi Orizonturi

PASCH

 LAUDER

Goethe Institut

Universitatea Europei de Sud-Est Lumina

AIESEC

 Tineri pentru tineri

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer